Simán lehet ez az app a magyar fiatalok új kedvence, de a szülők figyeljenek rá
Mutatunk egy magyar kérdezz-felelek alkalmazást, ami a tiniknél népszerű is lehet, főleg ha egy valamire figyelnek. A szülőknek és tanároknak sem árt résen lenni.
Mutatunk egy magyar kérdezz-felelek alkalmazást, ami a tiniknél népszerű is lehet, főleg ha egy valamire figyelnek. A szülőknek és tanároknak sem árt résen lenni.
Egy anonim üzenetküldésre szolgáló alkalmazást idén már betiltottak, de most egy újabb ilyen szolgáltatás lett népszerű. Fejlesztői tanultak a korábbi hibákból, de így is csak felnőtteknek lehet igazán hasznos, gyereknek inkább káros.
A Microsoft reprezentatív nemzetközi kutatása szerint az elmúlt évben a világon a tizenéves internethasználók 62 százaléka szembesült valamilyen veszéllyel az online térben. A felmérés azonosította az öt leggyakoribb veszélyforrást is.
Az online szexuális zaklatásnak állít markáns emlékművet az amerikai író-aktivista, Whitney Bell kiállítása.
Egy spanyol mobilszolgáltató szerelmes történetnek induló reklámot készített az online zaklatás jelenségéről, a videó végén aztán jön a csavar, ami a gyerekeket és a szülőket is elővigyázatosságra inti.
Magyarországon minden harmadik gyereket érinthet az online zaklatás, de erről a szülők sokszor nem tudnak, ezért lesz jó ez a tesztelés alatt álló alkalmazás: figyelmezteti őket, ha gyermekük meztelen képet készít magáról vagy kap mástól.
Az online megszégyenítéstől a kiberdzsihádig: a digitális világ és az erőszak aspektusaival foglalkozik a Spektrum „Erőszakos ember” című, saját gyártású sorozatának utolsó része. Milyen lehetőségeket ad a bűnözés, a hadviselés és a terrorizmus kezébe az internet? Hogyan szerveződik a kiberdzsihád és kiberkalifátus? Mi minden kapható a darkneten és kik vásárolnak ott? Ezek a kérdések is felmerülnek majd.
Magyarországon a 11–17 éves tanulók több mint fele élt már át online bántalmazást a felmérések szerint, és az iskolai erőszak, amelynek szinte kivétel nélkül előbb-utóbb lesz online vetülete is, ma már a 11-12 éveseket is egyre jobban érinti. A generációs szakadék miatt a szülők többsége nem érti, hogy mi történik a gyerekével, az iskolák pedig tagadnak: a cyberbullying az ő iskolájukban egyáltalán nem jellemző. Pedig az alattomos jelenségről beszélni kell, állítják többek között azok a művészek, akik a témát színdarabban és regényben dolgozták fel.